ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

ARAKLI BELEDİYESİNDEN ÖRNEK KONFERANS

ARAKLI BELEDİYESİNDEN ÖRNEK KONFERANS

ARAKLI BELEDİYESİNDEN ÖRNEK KONFERANS

Araklı belediyesi kültür Müdürlüğü Trafaından Araklı esnaf odası salonunda gercekleştirilen Konferansa ilgi büyüktü. Araklıdaki konferansa Araklı belediyesi Başkanı Recep Çebi, ak parti ilçe başkanı Şaban bıyık, Sürmene belediye Başkanı RAHMİ ÜSTÜN, ak parti ilçe başkanı Aydın Bayraktar, stk temsilcileri, daire amirleri, ve Medyadan katılımcılar vardı.
AK parti Trabzon millet vekili aday adayı ve Ak parti yüksek seçim temsilcisi olan Av.Şeref Malkoç Bu akşam 18:30’da Araklı Esnaf Kefalelet Kredi Kooperatif toplandı salonunda konferansında yeni Türkiye Yeni Anaysa adlı konferası dinleyen dinleyciler tam 1 saat boyunca pür dikkat Av. ŞEREF malkoç u dinlediler.
AÇILIŞ KONUŞMASINI BELEDİYE BAŞKANI RECEP ÇEBİ YAPTI
Araklı belediyesi olarak Yeni Türkiye yeni anayasayı önemsediklerini bu kapsamda ilçede böyle bir konferansa evsahibi yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.Araklı büyüyen bir ilçe bu ilçenin büyümesinde emeği geçen herkese teşekkür hayırseverlerimize teşekkür. Araklımızı geleceği parlak. Araklı bayburt arası 1 saate inecek. Araklıda  dahada canlanacak. Araklılı hayırsever işadamlarımız devletin haricinde hastane okul yurt yüksek okul kuran kursu fabrika kazandırdılar bu ilçemize . Bu bizim için büyük bir sevinçtir dedi.

Malkoç, katılımcılara ‘Yeni Türkiye, Yeni Anayasa’yı anlattı

Yeni Türkiye Yeni anayasa’ konulu konferans düzenledi. AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Av. Şeref Malkoç’un konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Malkoç, katılımcılara ‘Yeni Türkiye, Yeni Anayasa’yı anlattı.

Yeni Türkiye Yeni Anayasa konferanslarının dördüncüsünü Araklıda düzenlediğini dile getiren Şeref Malkoç, “Dünya bir dönemeç noktasında. Bu dönemeç noktasının ortasında ki yer Ortadoğu. Dünya kurulduğundan beri buranın etrafında dönüyor desek yeridir. Türkiye bu coğrafyayı geçmişte yöneten ülkedir. Türkiye şu anda lider ülke olma noktasında ciddi mesafe aldı” dedi.

Osmanlı’nın yıkıldığı yerden yeni medeniyet doğduğuna vurgu yapan Malkoç, “77 milyon olarak hep birlikte yeni bir medeniyet hamlesi başlatıyoruz. Cumhurbaşkanlığına kadar olan süre Türkiy’de değişimin sürecidir. Bir çok anayış değişti. Ama önemizde 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminden başlayıp 2023 cumhuriyetin 100. Yılından 2071’e giden çetin bir yol var. Bu yol inşa sürecidir. Daha fazla yetişmiş insana ihtiyacımız var. STÖ’lere ve Üniversitelere çok büyük gayret düşüyor. Türkiye’nin kenetlenmeye ihtiyacı var. Yeni Türkiye diyrouz. Eski Türkiye’ye bir baktığımızda Maraş olaylarından Çorum olaryarına Abdi İpekçi Uğur Mumcu cinayetie kadar hep karanlık olaylar, kirli ilişkiler, askeri cuntalar, askeri vesayetler, vatandaş oyunu hangi partiye verirse versin neticesinde TSK’nın içinde ki cuntacılar iktidar oluyor. Siyasetçiler seçimlerinde neyi söylerse söylesin askerlerin çoğunlukta olduğu milli güvenlik kurulunda terbiye ediliyorlar. Gelinen noktaya baktığımızda özellikle milli güvenlik kurulunun ıslah edilmesi ile oturma düzeninden tutun üye sayısının değişmesi ile Türkiye’nin ne kadar mesafe aldığını görüyorduk. Eski Türkiye’de demokrasinin balans ayarı Ankara’da tanklarla yapılıyordu. Genel kurmay ikinci başkanı milletin oy verdiği partiyi devirmek için Sincan’da tank yürütüldü. Eski Türkiye’de 70 cente muhtaç hale getirilen Türkiye, ardından da IMF’den bir masa memurunun gönderilip idare edilmeye çalışıldığı bir Türkiye vardı. Yasakların, milletin yok sayıldığı bir Türkiye vardı” diye konuştu.

28 Şubat sürecine de değinen Malkoç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz nimetin içerisinde olduğumuz zaman o nimetin kıymetini yeterince bilmiyoruz. Çok şeyler yaşadık. Bu Müslüman ülkede 12 yaşından küçük çocuklara yazın camide Kuran dersi yasaklandı. Bunu yapanlar da milliyetçi muhafazakar arkadaşlar. Bir de bunları anlatıyorlardı. Bir yaramızda baş örtüsüydü. Binlerce kızımız üniversite kapılarında ağladı. Eski Türkiye’de bütün bunlar geride kaldı. Yeni Türkiye’de milletin tarihi ile kültürü ile barışması var, dini ile, inancı ile buluşması var. Herkesin hak ettiğine kavuşması var. Üniversitelerde baş örtüsü konusu halledildi. Kamuda olup olmaması tartışılıyordu. Eskiden Türkiye’nin sesi Ankara’da çıktığında hiçbir yere gitmezdi. Şimdi sesimiz Asya’dan da Avrupa’dan da Amerika’dan da her yerden duyuluyor. Türkiye’de milli güvenlik kurulu normal standartlara getirildi.”

Çözüm sürecini de anlatan Malkoç, “Artık anneler babalar askerdeki evlatlar ıiçin gece sabahlara kadar telefonu açık tutmuyorlar. Eskisi kadar endişeli değiller. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Gerekirse kefen giyeceğim bu işi çözeceğim’ diyerek yola çıktı. Bitti mi bitmedi. Çözüm süreci sırat köprüsü gibi. Dünyanın en kaypak, en kanlı en kalleş örgütü ile karşı karşıyayız. Bir ucu İmralı’da diğer ucu Kandil’de. CIA, Amerika, MOSAD dahil bir çok kişinin payı var. Bırakmak istemiyorlar. Bu millet bu barış sürecini tamamlayacaktır. Yeni Türkiye için buna mecburuz. PKK’nın şımarıklığına son vererek, silahların ateşlenmesini durdurduysak Doğu ve Günüydoğu’da asayişi sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Paralel yapıya da değinen Malkoç, şöyle devam etti: “Türikiye dünyanın en büyük ekonomilerinden biri. Önceden IMF’den Koterelli gelir, fındık çay kaç TL olacak, bunu kararlaştırır karşılığında 2 milyar Dolar Kredi verirdi. IMF’den aldığımız kredinin 2 katını onlara borç verdik. İşte Yeni Türkiye bu. Askeri vesayeti bitirdik paralel vesayet çıktı. Türkiye öyle bir bataklığa gömülmüş ki yıllarca eğitim gönüllüsü bildiğimiz insanlar, baktık ki çok farklı şeyler yapmaya başladılar. Önce fark edilmedi ama çok şükür ki farkına varıldı. Paralel yapının AK Parti’ye karşı tavrı 2009 yılında Davos’ta ki One Munit’ten sonra başladı. Sonrasında Mavi Marmara gemisi ve başbakan’ın konutuna evine çalışma odasına dinleme cihazı koydular. Başbakanı çok sevdikleri için koymadılar. Bunların vatanperverlikle eğitimle alakası olabilir mi? Tıpkı 28 Şubat’çılar gibi. Türkiye’de kim devleti ele geçirmeye kalkarsa bir müddet sonra bu millet ve bu milletin savcıları yakasından tutarak sanık sandalyesine oturtur. Bunun en açık örneği 28 Şubat’çılardır. 28 Şubat’çılar askeri cuntaya paralelciler de emniyet cuntasına arkasını dayadı. Türkiye’yi yönetmek mi istiyorlar. Kurarlar siyasi partiyi vatandaşı dolaşır sandıktan çıkar yönetir. Yok öyle AK Parti’nin sırtından vesayet yapacaksın. O günler geçti, askerler için de paralel için de geçti. Çıkış yolları var. Tövbe vedecekler ve bu milletten özür dileyecekler. Devleti ele geçirmekten vaz geçerek normal faaliyetlerini sürdürecekler. İsrail’e hizmet etmekten vazgeçecekler. Paralel yapının unuttukları bir şey var. Karşısındaki insan önüne çıkan bütün engelleri aşmış. Cezaevine konmuş, aşmış, askerleri aşmış, ergenekon, balyoz darbe planını aşmış, aşarak gelmiş. Karşısında ki insanın dünyaya kafa tutan israil’e özür dileten insandı Recep Tayyip Erdoğan bunu unuttular.”

Anayasının mutlaka değişmesi gerektiğini ifade eden Malkoç, şöyle konuştu: “1982 anayasası kışla mantığı ile yapılmış anayasadır. Askeri nizamiye gibidir. Türkiye’nin önündeki en büyük engel 82 anayasasıdır. Devleti yaşat ki insan yaşasın mantığı idi bu anayasa. 82 anayasasının bu devleti yaşat ki insan yaşatsın mantığını kaldırıp, insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığı ile bir anayasa yapacağız inşallah. 82 anayasası çok değişti. Kötü çirkin insana estetik ameliyat yapıyorsun, istediğin kadar yap, ruhu değişmez. Yeni Türkiye’nin yeni anayasasını hep beraber yapacağız. Herkesin hakkını veren, herkesi kucaklayan, refahı huzuru barışı koruyacak olan, kürt sorununu çözecek olan herkese adil eşit yurttaşlık öngören başkanlık sisteminin olduğu yeni bir medeniyet hamlesinin olduğu yeni anayasa geliyor. Bunu hep beraber yapacağız.”

Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.
Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.
Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.
Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.
Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.

27.02.15