ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı OSB’yle Sanayileşeceğiz

Araklı OSB’yle Sanayileşeceğiz

Trabzon’un Araklı ilçesinde sanayileşme adına planlama çalışmaları yapılıyor. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi Karadere Vadisi üzerinde bulunan Kınalıoğlu Enyapı Prefabrik Sanayi iş yerini ziyaret etti. Belediye Başkanı Recep Çebi burada firma yetkilileriyle bir araya gelerek bilgi aldı. Köprü demirleri ve benzeri imalatların gerçekleştirildiği firmanın benzeri Samsun’dan Hopa’ya kadar yok. Firmada yaklaşık olarak 150 kişi istihdam ediyor.

Başkan Çebi 216 dükkanlı Küçük Sanayi Sitesini Araklı’ya kazandırdıklarını belirterek, 5000 dönüm alana organize sanayi yapmak istediklerini ifade etti. Yapılacak olan organize sanayi ile birlikte istihdam ve kalkınma adına önemli bir adım atılacağını belirten Başkan Çebi büyük bir projeyi daha gerçekleştirmek için temaslarda bulunduklarını söyledi.

Araklı’nın sanayi şehri olması için çalışmalar başlatıldı. Karadere vadisinde bulunan 5000 dönümlük arazide kurulması düşünülen organize sanayi için lojistik konumda oldukça elverişli durumda.

Başkan Çebi firma yetkililerinden Hüseyin Kınalıoğlu, Faruk Sayın ve Yusuf Barın’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

17.01.19