ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’da Doğal Kültür Mantarı Yetiştiriciliği ile Para Kazanıyor

Araklı’da Doğal Kültür Mantarı Yetiştiriciliği ile Para Kazanıyor

Cumhur İttifakı Ak Parti Araklı Belediye Başkan Adayı Recep Çebi, Ak Parti İlçe Başkanı Şaban Bıyık, MHP İlçe Başkanı Mustafa Harbi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi Daire Başkanı, Dünya Şampiyonu Selçuk Çebi, ilçe teşkilatımız ve belediye meclis üyesi adaylarıyla Yeşilce mahallesinde kültür mantarı yetiştiriciliği yapan Özcan Özbay’ı ziyaret ettiler.

Kültür mantarını yetiştirmek için ilk önce bir adet sera kuran Özcan Özbay daha sonra kazancını arttırmaya başlayınca ikinci serayı kurdu. Girişimci Özbay üçüncü serayı kurmaya hazırlandığını belirterek, Başkan Çebi’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Cumhur İttifakı Ak Parti Araklı Belediye Başkan Adayı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Vatandaşlarımızı devlet destekli tarım ve hayvancılık programları hakkında bilinçlendiriyoruz. Özcan Özbay kardeşimiz güzel bir girişimcilik örneği göstererek burada kültür mantarı yetiştiriciliği yapıyor. Mantarın protein, vitamin ve mineral bakımından zengin bir besin olması mantar tüketimine olan talebi artırmıştır. Böylece mantar üretimi de artışa geçmiştir. İnşallah bu tür girişimcilik başarıları diğer vatandaşlarımıza da örnek teşkil eder. Girişimci Özcan Özbay kardeşimizi tebrik ediyor, bereketli kazançlar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

21.03.19