ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

ARAKLININ KURTULUŞUNUN 97. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI.

ARAKLININ KURTULUŞUNUN 97. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI.

ARAKLININ KURTULUŞUNUN 97. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI.
Araklı ilçesinin  kurtuluşunun 97. yıldönümü törenlerle kutlandı. ilk tören Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşu ile başladı. Daha sonra Araklı Saffet Çebi meslek lisesi önündeki resmi törenlere geçildi. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. şiir ve kompozisyonla okundu. derecelere giren öğrencilere hediyeleri verildi.ilçe kaymakamı Adnan Tezcan ve belediye başkanı Recep Çebi Araklının Düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla yapılacak folklor gösterilerini  4 şehid  haberinden  dolayı iptal ettiler. Bu  duyarlılık vatandaşlardan büyük  alkış aldı.
BELEDİYE BAŞKANI RECEP ÇEBİ “ARAKLININ KURTULUŞU KUTLU  OLSUN
Bugün Araklımızın  kurtarılışının 97. Yıl dönümünü kutluyor olmanın engin mutluluğunu haklı onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.Yaklaşık bir asır önce Araklımızda yaşanan acıların hatırası, milletimizin hala hafızasındadır. Milletler ancak hafızalarını canlı tuttukları müddetçe, geleceğe yön verebilirler. Biz, inanç ve hürriyet aşkıyla 97 yıl önce zaferle sonuçlanan 25 Şubat’ın yıldönümünü, o günkü heyecanla, yeni nesillere aktarabilmek adına gayret sarf etmeliyiz” dedi.Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin 25 Şubat kurtuluş gününü tebrik ediyor, bu kutlu mücadelenin isimsiz kahramanlarının manevi huzurları önünde saygı ile eğiliyorum. Ruhları şad olsun.
İLÇE KAYMAKAM ADNAN TEZCANDAN GENÇLERE ÖĞÜT
Araklı ilçesi kaymakamı Adnan Tezcanda günün anlamı ile ilgili konuşmasında “Gençler bu vatan için çok bedel ödendi.. Geçmişi asla unutmayalım. geleceğe geçmişi hatırlayarak hazırlanalım. Büyük önder Atatürkün açtığı bu yolda inançla azimle cesaretle yürümekle  memleketimize  sahip çıkmış oluruz dedi.
ARAKLI MEYDANINDA MEHTER MARŞI ÇOŞKUSU VE ETLİ PİLAV İKRAMI VARDI.
Araklı belediye meydanında günün ikinci programında Trabzon belediyesi mehter takımı çaldığı marşlarla vatandaşların gönlünü fethetti. Çırpınıdır Karadeniz adlı marşı çalarken ilçe kaymakam Adnan tezcan ve belediye başkanı Recep Çebininde tempoya eşlik ettiği görüldü. Vatandaşlarla birlikte etli pilav ikramı sırasına giren ilçe kaymakamı Adnan tezcan ve belediye başkanı Recep Çebi Araklının Düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla vatandaşların bayramını kutladılar.. Akşamda törenler havai fişek atışı ve Zeki Çebi camiinde Şehidlerin ruhu için Kuranı kerim okunmasıyla  devem edecek

P1240245P1240446P1240487
Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.
Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.
Ibrahim Kanli'nin fotoğrafı.

25.02.15