ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Araklı’nın Önemli Sorunlarına Neşter Vurulacak

Araklı’nın Önemli Sorunlarına Neşter Vurulacak

Araklı’da Mayıs ayı meclis toplantısının üçüncü oturumu gerçekleşti. Toplantı Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin Başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Daha önceki toplantılarda görüşülen konular komisyonlara havale edilmişti. Komisyonlarda bulunan meclis üyeleri gündem maddeleriyle ilgili yaptıkları çalışmaları meclise aktardılar.

Kestanelik Mahallesinde Sağlık Evi Kuruluyor

Kestanelik mahallesinde belediye ait bulunan binanın zemin ve 1. normal katının Sağlık Bakanlığı uhdesine tahsis edilmesi için karar alındı. Alınan karar ile birlikte Kestanelik mahallesinde bulunan binanın bir bölümünde hemşire ve ebe bulundurulacak. Diğer bölümleri ise lojman olarak kullanılacak.

Sıvasız ve Boyasız Evlere Bu Dönem Neşter Vurulacak

Meclis gündeminde bir diğer madde ise sıvasız ve boyasız evlere çözüm bulunması yolundaydı. İlgili komisyon tarafından konu ile ilgili meclis bilgi verildi. Araklı’nın çehresini ve konumunu kötü etkileyen bu durumun aşılması için bir çok seçenek sunuldu. Seçenekler mecliste değerlendirilirken Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi konuyla ilgili çok açık ve net konuştu. Başkan Çebi; ”Araklı’da sıvasız ve boyasız ev bırakmayacağız.” dedi

Otopark ve Trafik Sorunu için Yeni Sistem

Otopark ve trafik sıkışıklığı ile ilgili olarak mecliste görüşmeler yapıldı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi otopark ve trafik sorunu ile ilgili olarak şunları söyledi; ”Trafik sıkışıklığı ve otopark sorununu ortadan kaldıracağız. Böyle bir sorunun ilçemizde yaşanmaması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Sahilde 5.000 araç kapasiteli ücretsiz otoparkımız mevcut. Bunun akabinde alternatifler üretebiliriz. Lakin trafik sıkışıklığı konusunda, özellikle işlek ve yoğun bölgelerde aracını park edenlerin gözünün yaşına bakmayacağız. Yoğun bölgeye göre park süreleri belirleyeceğiz. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde bir araç gelip akşama kadar orada park halinde bulunamayacak. Görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah meclis üyelerimizle birlikte bu hususlarda radikal kararlar alıp hayata geçireceğiz.”

08.05.19