ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi’den ‘Özeliz, Farklıyız, Biz de Varız’ Sergisine Destek

Başkan Çebi’den ‘Özeliz, Farklıyız, Biz de Varız’ Sergisine Destek

Özel eğitim, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş personel, eğitim programları ve yöntemleri ile onların özelliklerine uygun ortamlarda sürdürülen eğitimdir. Yetersizliği engele dönüştürmeyi önleyen, engelli bireyi kendini yeterli hale getirerek topluma kaynaşmasını, etkileşimde bulunmasını ve bağımsız, üretici bireyler olmasını destekleyecek becerilerle donatan eğitimdir. Araklı’da Atatürk Ortaokulu özel eğitim, müzik, resim ve teknoloji tasarım öğretmenlerimiz özel çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkaran, topluma kaynaşmalarını ve üretici bireyler olmalarını destekleyecek bir çalışma başlattılar. Araklı’da bir ilk olan bu çalışmanın adı “özeliz farklıyız biz de varız “ adlı resim sergisidir. Öğrencilerin toplum içindeki rollerini gerçekleştiren, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, işbirliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve en önemlisi mutlu bir yurttaş olarak yetişmeleri için güzel bir çalışma oldu.

Belediye Başkanımız Recep ÇEBİ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Rıza KESKİNSOY, Şube Müdürlerimiz Ufuk CENG ve Veysi ATICI, okul müdürleri, idareci ve öğretmenleri, aileler ve öğrencilerin katılımıyla açılış yapıldı. Açılıştan sonra Atatürk Ortaokulu müzik öğretmeni ve özel eğitim öğrencileri keyifli bir müzik dinletisi sundular. Ardından resim sergisi gezildi.

Konuyla ilgili olarak Araklı Belediye Başkanı Recep ÇEBİ; ”Miniklerimizin el emeği göz nuru resim ve diğer sanatsal çalışmalarını inceleyip onlarla sohbet ettik. Hayatı paylaşmak için engel yok. En büyük engelimiz sevgisizliktir. Özel öğrencilerimizi sanatla buluşturdukları için bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyor, çalışmalarının takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz. Biz onların her daim yanlarındayız.” ifadelerine yer verdi.

28.05.19