ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Çebi’den Yayla Uyarısı

Başkan Çebi’den Yayla Uyarısı

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaylalarda bulunan vatandaşlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kış aylarına girilmesi münasebetiyle yaylalarda yoğun kar yağışıyla oluşabilecek olumsuzluklara karşı Belediye Başkanı Recep Çebi vatandaşlardan artık yayla ve mezralardan geri dönmelerini istedi.

Bahar aylarına kadar kimsenin yayla ve mezraya çıkmaması gerektiğini vurgulayan Çebi, “Artık kış mevsimindeyiz. Yayla ve mezralarda çok ciddi doğa olayları ile karşılaşabiliriz. Elbette nerede olursa olsun tüm vatandaşlarımızın emrindeyiz lakin can ve mal güvenliği için bahar aylarına kadar yayla ve mezralara çıkılmaması gerekiyor. Bu hususu hemşehrilerimden özellikle rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yaylada yaşam malzemesi bırakma, bilmeden teröre destek olma

Başkan Çebi ayrıca; ”Vatandaşlarımızın yaylalardan dönüşlerinin başlamasıyla birlikte terör örgütü mensuplarının erzak ve yaşam malzeme teminini önlemek amacıyla seferberlik anlayışı içerisinde hareket ederek, artan yaşam malzemelerinin terör örgütü mensuplarınca kullanılabileceği düşünülerek, yaylalarda bırakılmaması terörle mücadelede büyük önem arz etmektedir.” diyerek vatandaşları uyardı.

06.11.19