ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Başkan Recep Çebi’den İstanbul’un Fethi Mesajı

Başkan Recep Çebi’den İstanbul’un Fethi Mesajı

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, 29 Mayıs 1453 yılında İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethedilişinin 566. yılını, yayınladığı mesajla kutladı.

İstanbul’un fethiyle birlikte dünyada birçok dengenin değiştiğini ve çağ açılıp kapatıldığını vurgulayan Başkan Recep Çebi, “Bugün tarihimizin en görkemli zaferlerinden birini, İstanbul’un fethinin 566. sene-i devriyesini, büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz. Bu vesileyle bundan 566 yıl önce, daha 21 yaşında genç bir sultan iken Peygamber Efendimizin (s.a.v) müjdesine ve övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet’i, onun kahraman ordusunu rahmet ve tazimle yad ediyoruz.” dedi.

Başkan Çebi açıklamasına, “Dünya tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edilen İstanbul’un fethi, bizim ve tüm insanlık için ibretlerle dolu bir zaferdir. Kuruluşundan itibaren farklı devletlere ve kültürlere başkentlik yapmış olan İstanbul, Fatih Sultan Mehmet Han’ın adaletli yönetimi altında huzurun merkezi olmuştur” sözleriyle devam etti.

29.05.19