ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Belediye Başkanı Çebi Şehit Yakınları ve Gazilerle İftarda Bir Araya Geldi

Belediye Başkanı Çebi Şehit Yakınları ve Gazilerle İftarda Bir Araya Geldi

Şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programına Kaymakam Ahmet Günaydın, Belediye Başkanı Recep Çebi, Cumhuriyetbaşsavcısı Ersoy Yıldız, Garnizon Komutanı Ercan Işık, Emniyet Müdürü Arif Emir, Askerlik Şube Başkanı Emrah Emre Avcıoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Neşe Çebi, daire amirleri ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Programda konuşma yapan Başkan Çebi; ”Canını bu Vatan ve milletimiz için seve seve feda eden aziz şehitlerimizin aileleriyle ve kahraman gazilerimizle iftar yemeğinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum. İnsan çalışarak pek çok rütbe ve unvanlar elde edebilir. Şehitlik ve gazilik rütbesi ise, hayat karşılığında elde edilmekte ve inanç sayesinde kazanılmaktadır. Bu bakımdan rütbelerin en üstünü hiç şüphe yok ki şehitlik ve gaziliktir. Şehitlik mertebesine yükselmek hem Cenab-ı Hak katında, hem de halk yanında büyük bir şereftir. Bu nedenle şehit ailelerimiz, şehadete uğurladığı evlatlarıyla ne kadar övünseler azdır. Siz kahraman gazilerimiz, vatanımızın bekası için yaptığınız fedakarlıklar ve hizmetler için ne kadar övünseniz azdır.
Biz bu coğrafyayı vatan yapmak için binlerce yıldır şehit ve gaziler verdik. Binlerce yıldır bu coğrafyaya düşman ayağını bastırmamak için birliğimizi beraberliğimizi muhafaza ederek bugünlere geldik. Bundan sonraki dönemde de ecdadımızın bize bıraktığı, teslim ettiği bu coğrafyada hep beraber birlik beraberlik ve kardeşlik için yaşayacağız. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine sahip çıkacağız.
Şehit ve gazilerimiz için ne yaparsak yapalım azdır, bunun farkındayız. Şehit ve gazilerimizin yaptıkları fedakârlıklar hiç bir şekilde ödenmez, bunun karşılığı yoktur. Bunun tek karşılığı cennettir. Sizlere bu iftar soframızı şereflendirdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize huzurlu bereketli bir ömür diliyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

06.06.17