ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Belediye Başkanı Recep Çebi’den TEOG Mesajı

Belediye Başkanı Recep Çebi’den TEOG Mesajı

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin gireceği merkezi ortak sınavlar dolayısıyla Başkan Çebi bir mesaj yayınladı.

Başkan Çebi yayınlamış olduğu mesajda öncelikle, 26-27 Nisan 2017 Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek TEOG sınavının yapılacağı 09:00-13:00 saatleri arasında, gürültü kirliliğine neden olunmaması konusunda uyarıda bulundu.

“Bilindiği gibi söz konusu tarihlerde ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de 8’inci sınıf öğrencilerinin geleceğini büyük oranda etkileyecek Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) yapılacaktır. Sınava girecek öğrenciler ve aileleri, bu sınava gelene kadar çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunmuşlardır. Sınava giren öğrencilerimizin sınav sorularına tam konsantre olabilmeleri için, sessiz bir ortamda bulunmaları gerekmektedir. Sınav salonlarının dışından gelebilecek gürültü, öğrencilerimizin konsantrasyonunu bozacak ve dikkatleri dağıtacaktır. Bu nedenle sınav yapılan yerlerin yakınlarında hiçbir şekilde gürültü ve ses çıkaracak faaliyette bulunulmaması çok önemlidir. Sevgili öğrencilerimize girmiş oldukları sınavda üstün başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin.” dedi.

27.04.17