ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Beyaz TV Çekimleri Renkli Geçti

Beyaz TV Çekimleri Renkli Geçti

Beyaz TV kanalından Belma Belen ile Geziyoruz programı kapsamında Araklı’da turizm ve tanıtım üzerine çekimler gerçekleştirildi. Araklı’nın doğal, yöresel, kültürel ve tüm güzelliklerine yer verilecek olan program Mayıs ayının ilk haftası yayınlanacak. Pazarcık turizm merkezi, Aytaş Asmasu ve Turnalı (os) Şelaleri, tarihi hanlar, köprüler, camiler, Turup, Kalecik Kalesi, Canayer Kalesi, tandır, yöresel kıyafetler ve yemekleri unutulmadı.

Araklı Belediye meclis üyelerinden Emine Tanrıkulu ve bayanlarla Ayvadere mahallesinden Leyla Aygün’ün evine konuk olan sunucu Belma Belen burada tandır ve yöresel yemeklerin çekimini gerçekleştirerek röportaj gerçekleştirdi. Özellikle Ayvadere tandırı çeşitli illerde gerçekleştirilen tanıtım günlerine damgasını vurması ile biliniyor.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Belediye Meclis üyelerinden Ekrem Reis, Ali Gümüştaş ve Emine Tanrıkulu ile son çekimler Kalecik Kalesinin yanında bulunan turizm tesisinde gerçekleştirildi. Kemençeci Murat Gümüştaş’ın şovu röportaja renk kattı.

Başkan Çebi turizme çok önem verdiklerini belirterek ilçenin gelişmesi ve kalkınması adına önemli bir kaynak olduğunu söyleyerek konuşmasına şu şekilde devam etti; ”Araklı’da bulunan tüm tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri belediye olarak ortaya çıkardık. Türkçe, İngilizce ve Arapça tabelaları asarak turizm alanlarının bilinirliğinin artmasını sağladık. Bazı tarihi ve doğal alanlarda restorasyon çalışması yaparak güzellik kattık. Trabzon’un 41. turizm haftasını ise İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun katılımıyla Pazarcık turizm merkezinde gerçekleştirdik. İlçemizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini Belma Belen ile Beyaz TV ekranlarına taşıyoruz. Araklımızı turizme en güzel şekilde hazırlayıp dijital tanıtımlarını yaparak dünyaya tanıtmak hedefimiz.” dedi.

15.04.19