ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

KORONAVİRÜSE KARŞI MÜCADELE DEVAM EDİYOR

KORONAVİRÜSE KARŞI MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Araklı Belediyesi, Türkiye’de görülen koronavirüse (Covid-19) karşı ilk günden itibaren başlattığı dezenfekte çalışmalarını arttırarak sürdürüyor.

Araklı Belediyesi ekipleri dolmuşlar, taksiler, belediyeye ait sosyal tesisler ile halka açık alanların ardından şehir genelindeki camilerde başlattığı dezenfekte işlemine de yoğun şekilde devam ediyor.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı dolmuşlar da Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin talimatları sonrası her gün dezenfekte işleminden geçmeye devam ediyor. Dolmuşlarla birlikte ticari taksilerde de etkin bir dezenfekte çalışması gerçekleştiriliyor. Toplu ulaşım araçlarının titizlikle dezenfekte edilmesinden memnuniyet duyan vatandaşlar, gösterilen hassasiyet nedeniyle Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’ye teşekkür ettiler.

Başkan Çebi Çalışmaları Yakından Takip Ediyor

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yapılan dezenfekte çalışmalarını yakından takip ediyor. İlk günden itibaren çalışmaların sıklıkla gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Çebi özellikle ilgili kurumlarca açıklanan önlemlerin vatandaşlara ulaştırılması kapsamında da gerekli hassasiyeti gösterdiklerini belirtti.

Başkan Çebi yaptığı açıklamada; ”Araklı genelinde yürütülen dezenfekte çalışmaları tarafımdan hassasiyetle takip ediliyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Araklı Belediyemizce ilk günden itibaren çok yoğun bir dezenfekte çalışması gerçekleştiriyoruz. Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından dolmuşlar ve ticari taksilerde de titiz bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Planlama dahilinde ilçemizde bulunan ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarımız devam edecek. Araklı’da ve ülke genelinde her alanda alınan üstün önlemler sonrası inanıyoruz ki Türkiye bu dönemi en az zararla kapatacaktır.” ifadelerine yer verdi.

17.03.20