ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Kütüphane Haftası Kutlandı

Kütüphane Haftası Kutlandı

Kütüphane Haftası; Türkiye’de 1964 yılından beri Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta kutlanır.

Haftanın amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir.

Hafta süresince kütüphanenin önemi, kütüphaneciliğin sorunları kamuoyuna duyurulur. Okullarda kütüphanenin yararlarından söz edilir. Kütüphanelerde uyulması gereken kurallar öğretilir.

Trabzon’un Araklı ilçesinde kütüphane haftası dolayısıyla kitap okuyan öğrencilere başarı belgesi verildi. Düzenlenen programa Kaymakam İbrahim Halil Şivgan, Belediye Başkanı Recep Çebi, Askerlik Şubesi Başkanı Emrah Emre Avcıoğlu, Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza Keskinsoy, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin arasında hediye alan bir kişi dikkatlerden kaçmadı. Araklı’da yaşayan Abdullah Haliloğlu yaşına rağmen yılda 200 kitap okuyarak başarı belgesini almaya hak kazandı.

Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Yenilediğimiz Halk Kütüphanesinde bugün kitap okuyan öğrencilerimize başarı belgelerini taktim ettik. 30 Mart Kütüphaneler Haftasını anlamlı ve güzel bir programla idrak ediyoruz. Abdullah Haliloğlu kardeşimizde öğrencilerin arasında başarı belgesini alanlardan ve yılda 200 kitap okuyor. Hepsini tebrik ediyorum. Kitap okumak insanın ufkunu ve bilgi birikimini geliştirerek anlama kabiliyetinin artmasını sağlar. Daha hızlı düşünüp kelime dağarcığınızı zenginleştirebilirsiniz. Tüm öğrencilerimize ve gençlerimize bu alışkanlığı kazandırmak gerekir.” ifadelerine yer verdi.

30.03.18