ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Muhittin Öztürk Saffet Çebi İlk/Ortaokulundan Anlamlı Proje

Muhittin Öztürk Saffet Çebi İlk/Ortaokulundan Anlamlı Proje

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi Muhittin Öztürk Saffet Çebi İlk/Ortaokulunda öğretmenler ve okul aile birliği üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Çebi burada hem öğretmenler ve velilerle sohbet etti hem de Okul Müdürü olarak göreve yeni başlayan Erhan Avni Alay’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Araklı Belediyesi katkılarıyla okul çehresinde düzenleme çalışmaları yapılırken ayrıca spor alanlarında iyileştirmeler yapıldı. Okul Aile Birliği üyeleri ve öğretmenler tarafından başlatılan proje kapsamında bayat ekmekler galeta unu olarak kullanıyor. Böylelikle israf ve ziyanın önüne geçilmiş oluyor. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi gerçekleştirilen bu projenin son derece faydalı olduğun ifade ederek emeği geçenleri tebrik etti. Projenin öncülüğünü yapan Hülya Demir ise bu tür faydalı uygulamaların daha fazla yayılmasını ve israfın önüne geçilmesini istediğini belirtti.

Başkan Çebi yaptığı açıklamada; ‘’Bugün Muhittin Öztürk Saffet Çebi İlk/Ortaokulumuzu ziyaret ettik. Okul Müdürümüz Sn. Erhan Avni Alay beye hayırlı olsun dileklerimizi ileterek öğretmen ve personel kardeşlerimizle görüşme yaptık. Trabzon Büyükşehir belediyemiz ve Araklı Belediyemizin katkılarıyla okulda iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdik. Okulumuzun boyası, kale direkleri, fileleri, betonlama ve asfalt işlemleri tamamlandı. Bu hususta desteklerinden ve ilgilerinden dolayı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Murat Zorluoğlu beye teşekkür ediyorum. Hülya Demir, öğretmenlerimizin ve okul aile birliği kardeşimizin başlatmış olduğu örnek uygulama ile israfın ve ziyanın önüne geçiliyor. Gerçekten her kesime örnek olması gereken bir projedir.

Bayatlayan ekmekler değerlendirilerek galeta unu haline getiriliyor. Bu un ise yemeklere takviye olarak kullanılabiliyor. Yine bu undan köfte ve benzeri çeşitte yemeklerde yapılabiliyor. Hülya Demir kardeşimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.’’ İfadelerine yer verdi.

27.11.19