ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

Trabzon Hayvanları Koruma Derneğinden Başkan Çebi’ye Teşekkür Ziyareti

Trabzon Hayvanları Koruma Derneğinden Başkan Çebi’ye Teşekkür Ziyareti

Trabzon Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün beraberindeki Engin Barin, Serpil Kurup ve Cengizhan Misir Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’ye teşekkür ziyaretinde bulundular.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin talimatları doğrultusunda Araklı’da bulunan hayvanların kısırlaştırma çalışmaları düzenli bir şekilde yapılıyor. Ayrıca hayvanlar soğuk hava şartlarında ve diğer olumsuz koşullarda asla yalnız bırakılmıyor. Araklı Belediyesi tarafından hem görev hemde vicdanen gerekli tüm çalışmalar titizlikle gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde sokak hayvanına işkence yapıldığına dair yayınlanan görüntüler gündeme gelmişti.

Konu hakkında Araklı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; ”Araklı adı ve belediyenin ismi lekelenmek istenmektedir. Bu tür spekülasyonlar asla gerçeği yansıtmamaktadır. Paylaşılan videodaki hasta hayvan Araklı Belediyemizce Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teslim edilip orada tedavi altına alınmıştır. Videoda bahsedildiği gibi bir durum söz konusu olmayıp hastalıktan dolayı prolapsus olgusunun olduğu tutanak altına alınmıştır. Videoyu paylaşan kişi hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Araklı Belediyesi olarak sokak hayvanlarının en iyi şekilde bakım ihtiyaçlarını gideriyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Trabzon Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün ve beraberindekilerde gerekli incelemeyi kendilerinin de yaptıklarını söyleyerek hayvan haklarının korunması hakkında yapılan çalışmalardan dolayı Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’ye teşekkür ettiler.

17.03.20