ARAKLI'DA ARA
İLETİŞİM HATTI

721 60 71

SOSYAL AĞLAR
facebookpaylas

TURUP’ta Yapılacak Olan Mega Proje İçin İlk Adım Atıldı

TURUP’ta Yapılacak Olan Mega Proje İçin İlk Adım Atıldı

Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi, Kaymakam Ahmet Günaydın, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman, İmar ve Şehircilik Müdürü Zihni Hancı ve teknik heyetle birlikte Turup Projesi için bir araya gelindi.

Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi Araklı’nın doğa harikası Turup mevkine yapılacak olan mega projenin hayal olmadığını, projeyi gerçekleştireceklerini ifade ederek Turup Projesi için Türkiye’ye geldiğini kaydetti. Dr. Hakmi, projeye bir an önce başlamak istediğini firma olarak kendilerinin hazır olduğunu söyleyerek; “Araklı bölgesinde çok büyük makro proje yapmak istiyoruz. Sağlık turizmi konusunda çok uzmanız. Dubai’de sağlık turizmini başlatan grubuz. Sağlık turizmi konusunda Trabzon’a bir şeyler yapmak istiyoruz. İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki sağlık turizmini biz başlattık. Buraya da aynı şekilde büyük bir yatırım yaparak Trabzon’a Dubai’den ve İngiltere’den uçakla hasta getirmek istiyoruz” şeklinde konuşmasına devam etti.

Turup Projesi için ilk görüşmelerin ardından yeni düzenlemeler ve planlar yapıldı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Dr. Mohammed Rahif Hakmi’nin açıklamalarına istinaden belediye olarak projenin yapılması için ne gerekiyorsa hazır olduğunu ifade etti. Turup Projesinin gerçekleşmesiyle birlikte Araklı turizm konusunda adından uluslararası alanda oldukça söz ettirecek.

YAPACAĞI İLK MARİNA’YA KENDİ YATIYLA GELMEK İSTEDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi daha önceki Trabzon ziyaretlerinde “Buraya marina yapmayı planlıyoruz. Trabzon’a yapacağımız yatırımlar tüm dünyanın konuşacağı bir yatırım olacak. Sadece körfez ülkelerinden ve Avrupa’dan değil tüm dünyadan Trabzon’a turist gelecek. Trabzon’a ilk olarak benim yatımla gelmeyi düşünüyorum.’’ demişti.

TURUP PROJESİ MARİNADAN BAŞLIYOR

Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi’nin düşüncesi Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’yle yaptığı protokolle hayat buluyor. Projenin yapımına marinadan başlanıp kısım kısım ilerlenecek. Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü de kaydederek hayırlı olsun ifadelerine yer verdi.

ARAKLI BELEDİYE BAŞKANI RECEP ÇEBİ TEŞEKKÜR ETTİ

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ‘’Turup bölgesini ilçe halkımızla beraber çöp deryasından kurtardık. Bu doğa harikası bölgeye şimdi turizm adına önemli bir proje yapacağız. Projenin hayata geçirilmesinde önemli role sahip olan başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya, Trabzon Milletvekilleri Sn. Muhammet Balta, Sn. Dr. Adnan Günnar, Sn. Av. Salih Cora ve Sn. Av. Ayşe Sula Köseoğlu’na, Trabzon Valisi Sn. Yücel Yavuz’a, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na, Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi’ye, Kaymakam Ahmet Günaydın’a, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman’a, Ak Parti İlçe Başkanı Şaban Bıyık’a ve ilçe halkıma teşekkür ediyorum. Araklı’ya hayırlı olsun.’’ ifadelerine değindi.

28.09.17